Využití esenciálních olejů

Způsoby použití esenciálních olejů v běžném životě

Koupele - s použitím esenciálního oleje s stane koupel nevšedním zážitkem. Dle vybraného typu esenciálního oleje bude mít koupel relaxační, stimulační, osvěžující či afrodiziakální účinky. Napusťte si horkou vodu do vany a přidejte 5 kapek esenciálního oleje. Olej je ve vodě nerozpustný, dobře tedy olej ve vodě rozmíchejte. Můžete si vytvořit i vlastní olejovou koupel, pokud použijete základní bázi - meruňkový, mandlový či olivový olej a přidáte 4 - 8 kapek esenciálního oleje.

Rozprašovače - přirozený způsob jak provonět prostor a rozptýlit esenciální olej do vzduchu. Vždy použijte skleněný rozprašovač a přidejte na 100 ml vody 7 - 10 kapek esenciálního oleje. Zatřepejte před každým použití. Kapičky esenciálního oleje se vdechováním dostanou do 20 min k orgánům, na které mají svůj specifický účinek. Doporučujeme bergamot k pohlcení pachů kuřáků nebo domácích mazlíčků. K navození romantické atmosféry - růži. 

Aromalampy a difuzéry - pohodlný způsob jak zahřát esenciální oleje ve vodě či vosku a provonět prostor. Pokud chcete odpudit hmyz využijte citronovou trávu případně levanduli. K zabránění šíření infekcí použijte eucalyptus nebo rozmarýn. Pro odplavení stresu a navození optimistické nálady přidejte do aromalampy brazilský pomeranč.

Voňavé čistící prostředky- i ekologické neparfémované prostředky můžete ozvláštnit vůní esenciálních olejů. Tím vytvoříte unikátní a přírodní vůni čistících prostředků - tekutých prášků na praní, změkčovadel, přípravků na čistění podlah nebo toalet. Na 500 ml čistícího prostředku použijte 30 kapek esenciálního oleje, dobře promíchejte . Tento koncentrát nutno ředit s vodou při úklidu. Běžné vůně jsou citron, cedr, levandule. Samozřejmě, že můžete dávat i menší počet kapek esenciálního oleje, pokud by na Vás byla vůně příliš silná.

 Provonění ložního prádla - vezměte několik papírových kapesníků a do jejich středu kápněte kapku oblíbeného esenciálního oleje. Vložte je mezi ložní prádlo a užívejte si krásné vůně.

Použití esenciálního oleje při úklidu - přidejte navoněné papírové kapesníky do vysavače. Úklid bude autentický, plný čistoty a klidu.

Vaření - ve velmi zředěném množství můžete esenciální oleje využít i při vaření. Obzvláště  produkty pod názvem suprem, které mají potravinářský certifikát. Tyto produkty byly k použití do potravin schváleny a jako extrakty je můžete přidávat do smetanových krémů, zmrzlin nebo těsta. Jedná se o 100% extrakty v BIO kvalitě. Místo kůry citrusu, které ve většině případů obsahují chemické látky, VŽDY používáte pouze  1 kapku BIO extraktu. U všech výrobků dodáváme kapátko a doporučujeme velmi malou kapku !          Více viz recepty.