Síla přírody

Lidské tělo je téměř dokonalý stroj vytvořený přírodou. Aniž bychom si to uvědomovali, během minuty uvnitř nás dojde k tolika interakcím na buněčné úrovni, že kdybychom je vyjádřili číslem, nemálokdo by byl překvapen. I ve chvílích, kdy máme pocit, že se nic neděje, v temnotě a hloubce našich těl tepe život neustýlými proměnami. Mozek nepřetržitě vyhodnocuje okolní svět. Pomocí smyslů poznáváme prostředí, ve kterém se pohybujeme. Ukládáme, zpracováváme, děláme závěry. Podněcují spoustu našich myšlenek a v případě, že nám jeden z pěti smyslů chybí, i naše poznání světa může být zcela odlišné od lidí kolem nás.

Jak se říká, tichá voda břehy mele. A právě takovým tichošlápkem v našem tělě je čich. Působí více v našem podvědomí než na vědomé úrovni a aniž bychom si to výrazněji uvědomovali, zapisuje vzpomínky až do nejhlubších vrstev naší duše. Stačí abychom ucítili nám známou vůni a vzpomínka z labyrintu paměti vypluje během několika sekund. Je jedno, jak moc je stará, nebo zasunutá. Vyplouvá napovrch i s emocemi, se kterými byla uložena.

Vůně jsou s emocemi těsně propojené. Nejen, že dokáží navodit ty dávno ztracené, ale velmi pozitivně ovlivňují naše současné citové stavy. Pokud jim to dovolíme, pomohou nám se stresem každodenního života a s bolestmi, které si neseme uvnitř nás. Ať už se jedná o bolesti psychické, nebo fyzické, v přírodě najdeme mnoho pomocníků, kteří dokáží divy. Bez chemie, bez předpisů. A co je hlavní, bez statusu NE-moci, který je nám vnucován NE-mocnicích. Naopak, rostlinky a jejich esence, či extrakty, nám pomáhají najít naši vnitřní sílu a podpořit ji, abychom se mohli upevnit naše zdraví v citlivosti vůči nám samotným.

Je mnoho způsobů jak si můžeme tuto jemnou energii přírody pustit do života. Molekuly esenciálních olejů rozprášené po prostoru promění atmosféru- uklidní, nebo povzbudí. Vyčistí náš osobní, nebo pracovní prostor. Záleží pouze na tom, jaký olej si vybereme. Například citrusy pozvedají náladu a naopak levandule uklidňuje a relaxuje naši mysl. Můžeme dát esenciální olejíček do aromalampy a užít si jeho příjemnou vůni a nebo si namíchat vůni z více olejíčků do rozprašovače a nechat účinky rychleji vstoupit do těla skrze sliznice dýchacích cest.

Další alternativou jsou extrakty z rostlin, takzvané supremy. Díky velmi specifické výrobě je možné, aby byly používány vnitřně. Jediná kapka takového extraktu má sílu rozpohybovat naši lymfu a jiné očistné procesy. Můžeme si tak pomoci při špatné pleti, celulitidě, nadváze… A při spoustě jiných zdravotních obtížích.

Zajímavou cestou, jak můžeme přírodní vůně pozvat do svého života je používání parfému s čistě přírodním složením. Na www.alhambra-bioesence.cz najdeme velký výběr parfémů již namíchaných, které byly připraveny ke konkrétním emočním stavům a k jejich řešení. Pokud by jste měli pocit, že potřebujete něco specifického, přesně pro Vás, paní inženýrka Helena Hlavatá míchá parfémy na míru. Vůně rostlin se potom v jednotlivých parfémech snoubí v originální vůni a v kontaktu s Vaším podvědomím roztančí s Vaší duší hluboce léčivý proces.