bioparfém Wotan

Bioparfémy – k harmonizaci Vašich emočních problémů bioparfém Wotan
Zvu Vás na gurmánskou ochutnávku vůní.....
Existuje několik typů emočních problémů, při kterých můžeme využít vůni Wotan. Na jednotlivé emoční zátěže se podíváme zblízka.
Nervové napětí a snadné rozčílení – tyto emoce jsou v populaci velmi běžně rozšířené. Jedná se o staganci energie čchi v těle, která tuhne a tvoří napětí v srdci a játrech. Je potřeba zvolit k častému využití bioesenciální oleje, které podpoří plynulý tok energie v těle. Jsou to například levandule ( antidepresivní ), heřmánek ( uklidňující a tišící ), bergamot ( pozirivní a probouzí dobrou náladu, též působí na ledviny, vhodný k užití při zánětu ledniv nebo ledvinových cest ), meduňka ( pomáhá v nalezení cesty k odpuštění a to nejen sami sobě, ale i blízkému okolí ), geránium ( otevírá cestu komunika a ženského principu v nás ).
Přílišné přemýšlení a obavy – nás nutí k neustálému přemýlání problému a opakování starých vzorců, energie čchi nám stagnuje ve slinivce, naše myšlení je hyperaktivní, stává se popleteným až zmateným. Vhodné esenciální oleje pro každodenní užití jsou – kadidlo ( má velmi uklidňující účinek, stahuje nás do našeho středu a dobře léčí i nervové problémi pramenící z přepracování), myrha ( prohlubuje odpuštění a léčí staré emoční rány ), citron ( pomáhá nám se znova nadechnout, vidět svět z nadhledu a celkové projasní naše smýšlení ),
Úzkost a strach – při této emoci se hlavně projeví nerovnováha mezi ledvinami ( sídlo vůle ) a srdcem. Díky této nestabilitě se naše obavy stanou neúměrně veliké a mi pociťujeme nedostatek sebedůvěry, zažíváme pocit bázně a nejistoty. Vhodné esence jsou – cedr ( dodává odvahu ), ylang suprem ( snižuje tlak a napětí, uvolňuje emoce ), neroli ( otevírá skryté emoce a čistí staré rány ).
Špatná koncentrace a paměť- uvedené problémy jsou ovlivněny stavem srdce a krevního oběhu. Vybíráme tedy esenciální oleje, které působí na krevní oběh a srdce. Mohou to být například – kardamom ( stabilizator emocí , přináší do života jistotu ), borovice ( snižuje přehnaná očekávání nejen vlastní , ale i nároky na okolí ), rozmarýn ( čistí krev a posiluje mozek, srdce a játra, vhodný vnitřně při jarní očistě ).
Hněv a zklamání – budeme používat hlavně esence, které mají vliv na játra. Ve své podstatě hněv je považován za tvůrčí energii, negativní je pouze v případě, že vybočí z rovnováhy a stane se nezvladatelným. Vhodné esence jsou – pomeranč ( pozitivita ), bergamot ( opět pozitivita ) , máta ( přejídání, bolesti žaludku, můžeme použít i při meditaci, nebot'rozvíjí naše vize ) a jiné.
Problémy ve vztazích – pokud zažíváme tyto záležitosti , pak nám energie může stagnoat v srdci a mysli. Některé z užívaných esencí se opět objevují ve vůni Wotan – ylang suprem ( vůně vášně a zklidnění, probouzí v nás ohnivou touhu ), pačuli ( silné uzemnění a afrodiziakální olej ), bergamot ) pozitivní olej ), kardamom ( olej hojnosti ).
Aby esence mohly v našem těle dobře fungovat a pracovat s naší psychikou, potřebují 20min a to v čistém stavu.
Tím , že použijete biovůni a rozprášíte si ji do vlasů, hlava jako náš zářič energie a přirozený energetický zdroj, se postará o to, aby se esence v biovůni krásně a postupně rozložila a byla s námi kompatibilní. Všechny použité esence – cedr, růže, ylang suprem, kardamom, myrha, geránium a neroli , mají šanci se postupně dle svých fyzikálních vlastností rozvonět a působit na naše smysly.
Biovůně nám udělá takzvaně dobře a mi se můžeme znova nadechnout a pocítíme hlubokou harmonii.
A kdo to byl Wotan ?
Wotan - švédský bůh války, silný muž, nestěžuje si, netrpí, tiše kráčí krajinou …. brodí se sněhem. V dálce vyjí vlci, běží za ním a pronásledují ho již několik dní. Muž bude pro vlky snadnou kořistí. Vlci nemusí spěchat, jsou trpěliví, ví, že mají své jisté. Je to jejich touha, touha lovce stejná jako u muže, která je žene vpřed. Lovec jdoucí krajinou…. tiše padá bilý sníh - tóny cedru, dřeva gaiac, černého pepře a kardamonu dodávají muži odolnost, jistotu a neochvějnou sílu v dobách krize. Pomáhají mu odolávat silným emocím a hněvu. Skrytý hněv, jenž se lehce změní ve zlost, depresi a zoufalstvi. To muž dobře ví a je si vědom své síly……V myšlenkách mu koluje vzpomínka na jeho lásku, na lásku, která na něj trpělivě čeká, až se vrátí. Tóny myrhy utěšují jeho nitro, jenž se zmítá bolestí a uzavírá rány z porážek a odmítnutí. Vůně benzoin stabilizuje jeho mysl a pomáhá mu v napojení na krásnou ženu, o niž pečuje s tak krásnou láskyplností jako sám o sebe.  Geranium a Neroli navozuje pocit harmonie, dovolují muži projevit k ženě hluboký cit, ukončit vlastní samotu a nechat rozkvést lásku v růži...