100% esenciální oleje

Nabídka 100% esenciální oleje citrusů koření i rostlin.

Aksamitnik - velmi účinný antiparazitický olej,snižuje stres, napětí , paniku a depresy. Vhodný i při svalových křečích.

Bazalka - účinná při nervových poruchách, posiluje a povznáší mysl. Je vhodná při meditacích a účinná při nervových poruchách. 1.volba při intelektuálním vyčerpání. Olej, který se dobře mísí s bylinkami , levandulí nebo citrusy.

Bergamot - olej ze slupky téměř zralého plodu, skvělý lék na deprese a úzkost. Zahřívá srdce a je spojen se srdeční čakrou. Skvěle se mísí s koriandrem, černým pepřem či rozmarýnem.

Bergamot bez furocoumarinů - Bergamot bez furocoumarinů je zbaven furocoumarinů tj. skupiny látek zvyšující citlivost kůže na sluneční záření. Tyto látky nazýváme fototoxické, nebotˇmohou pronikat jádry buněk kůže a vyvolávat bolestivé reakce na UV záření. Furocoumariny jsou odstraněny z esenciálního oleje birektifikací a lze používat k masážím v rostlinným olejích, do rozprašovače, antidepresivní a zbavuje pachy nejen po domácích mazlíčcích , ale i kuřácích.

Borovicena čistění plic od hlenu, vhodný při potížích s ledvinami, účinný při zánětu močových cest

Cedrove dřevosymbol hojnosti a síly, vhodný na mastnou plet, na léčbu zánětu močových cest a kašle

Citron bez furocoumarinu - má výborné desinfekční, antibakteriální, antivirové a tonizační účinky, používáme při bolestech v krku ( koloktání ), žaludku. Na vnitřní užití doporučuji citron supreme.

Citronová tráva - zvyšuje flexibilitu pokožky,  zmírňuje bolesti hlavy, zvyšuje soustředění, pomáhá při přepracování.

Copahu - úžasný proti bolesi, migréně, doporučuji při plísňovém onemocnění, skvělá esence proti stárnutí pleti.

Cypřiš - Cypřišový olej pomáhá omezovat pocení ( obzvláště nohou ) a v orientálním lékařství se používal hlavně k oživení a regulaci krevního oběhu. Díky své schopnosti harmonizovat krevní oběh je cypřišový olej důležitým prostředkem při menstruačních obtížích. a léčbš křečových žil.  Má také velmi výrazné psychologické účinky.

Černý pepř - afrodiziakální a stimulující esenciální olej. Zahřívá psychiku a pomáhá spojit se životem při pocitu odcizení. Pokud mísíte tento olej - max. 3 kapky s rozmarýnem, bazalkou či květinami.

Eucalyptus - skvělý při nachlazení a chřipce, při léčbě oparů a plísní na nohou, dobrý repelent proti hmyzu, čistí mysl, oživuje náladu.

Fenykl jedná se o jemný zeštíhlující prostředek ( má depurativní účinky ), velice účinný detoxikační olej, slouží k odstranění vody z těla, při léčbě delulitidy a vody, vhodný pro lidi se sklonem k přemýšlení a neustálému analyzování situace.

Galbanum - výtečná detoxikující esence, čistí žaludek,  zrychluje cirkulaci krve, lymfy, antiparazitikum, působí proti stárnutí pokožky a bělí pokožku obličeje.

Geránium - Esence léčí horkost a záněty, uvolňuje nervy a zklidňuje stavy úzkosti. Jeho protizánětlivé účinky mohou být srovnávány s levandulí, či heřmánkem. Geránium je vhodné při kožní infekciuvolňuje mysl, konejší vzrušení, odstraňuje frustraci a podrážděnost. 

Grapefruit - esence nabízí  močopudné účinky, zbavuje tělo vody a odbourává tuky. Čistí krev a proto jej lze využít při revmatických bolestech zejména horké povahy, kdy se bolest kloubů mísí s otokem a pocitem pálení . Dobře čistí pleť, můžeme jej využít na mastnou pokožku při léčbě akné a rozsáhlých skvrnách ve směsi s rostlinným olejem z Kamélie ( Camelia oleifera ).

Hřebíček - podporuje játra, pomáhá při zažívání, kontroluje hladinu cukru v krvi, léčí záněty zubů, zlepšuje zažívání, podporuje imunitní systém

Jasmín sambac - Podporuje srdce, zklidňuje nervy, snímá napětí a povznáší Mysl. Jedná se o nejúčinější olej používaný při odstraňování nervové úzkosti, netrpělivosti a deprese. Jasmín je silné afrodiziakum a sexuální tonikum.

Kadidlo - Hlavní oblastí působení kadidla je nervový system, uvolňuje a revitalizuje. Je důležitým antidepresivním olejem. usnadňuje vykašlávání, prohlubuje dýchání a uvolňuje úzkost. Napomáhá mysli se koncentrovat. Na každodenní úrovni je vhodný při stavech duševního neklidu, rozrušení 

Kardamom- nejlepší posilující olej, zvyšuje cirkulaci krve, doporučujeme při nervovém vyčerpání, depresi a psychické únavě. Lze mísit s růžovým dřevem, cedrem, patchouli a citrusy.

Kmín - stimuluje zažívání a posiluje mysl. Je určen k uklidnění břišních křečí, na poruchy trávení, nevolnosti. Pro tyto účely jej lze míchat s olejem z fenyklu, pomeranče a majoránky. Pomáhá předcházet kumulaci hlenu. Posiluje energii slinivky a sleziny.

Koriandr - povzbuzuje trávení, povznáší duši a podněcuje tvořivost. Lze využít při léčbě mentální anorexie.

Mrkvové semínko - pomáhá pleti vypadat mladě a zdravě, úžasná antioxidant, lze využít při menstruačních bolestech, stimuluje funkci mozku a nervů, podporuje hormonální systém, zrychluje metabolismus, pomáhá tělo čistit od toxických látek.

Myrha - bystří vědomí. Pro své svíravé účinky je indikována na chronické průjmy a vaginální výtoky. Myrhový olej má antibakteriální, protiplísňové a protizánětlivé účinky. Olej z myrhy jemně zkliňuje nervový systém stejně jako kadidlo působením na slinivku a slezinu. Harmonizuje naši mysl. 

Santál bílý - je vynikající při střevních a genitourinárních chorobách, vaginálních výtoků. Lze jej též efektivně využít při vzrušených emocionálních stavech vedoucím k bolestem hlavy, nespavosti a nervového vyčerpání.

Skořice - velice stimulující a zahřívací esenciální olej, účinný při infekcích, vhodný při melancholii, depresi a nedostatku životní síly. Používejte velmi opatrně do koupele max. 1%.

Vetiver -  je znám pro své protizánětlivé, antiseptické, sedativní, tonizační a afrodiziakální účinky.
Pochází z Indie, kde je používán i do parfémů, jídla a nápojů.
Získává se destilací z kořene trávy Vetiveria Zizanoides a má krásnou zemitou vůni, jenž má chladící efekt pro tělo a mysl.

Yzop  velmi pozitivní účinek na plíce, prospívá lidem s nízkou vitalitou nebo dýchavičností, zvyšuje imunitu, pomáhá předcházet opakovaným nachlazením a chřipkám, yzop má močopudný účinek, posiluje slezinu a slinivku, je vhodný pro jedince, kteří  podléhají negativním vlivům okolí a jsou velmi citliví.

Zázvor - je antiseptický, protizánětlivý, stimulující, afrodiziakální, ale především pomáhá při léčbě žaludečních problémů. Jeho využití najdeme i při dýchacích obtížích a menstruační nerovnováze.