100% esenciální oleje

Nabídka 100% esenciální oleje citrusů koření i rostlin.

Aksamitnik - velmi účinný antiparazitický olej,snižuje stres, napětí , paniku a depresy. Vhodný i při svalových křečích.

Bazalka - účinná při nervových poruchách, posiluje a povznáší mysl. Je vhodná při meditacích a účinná při nervových poruchách. 1.volba při intelektuálním vyčerpání. Olej, který se dobře mísí s bylinkami , levandulí nebo citrusy.

Bergamot - olej ze slupky téměř zralého plodu, skvělý lék na deprese a úzkost. Zahřívá srdce a je spojen se srdeční čakrou. Skvěle se mísí s koriandrem, černým pepřem či rozmarýnem.

Bergamot bez furocoumarinů - Bergamot bez furocoumarinů je zbaven furocoumarinů tj. skupiny látek zvyšující citlivost kůže na sluneční záření. Tyto látky nazýváme fototoxické, nebotˇmohou pronikat jádry buněk kůže a vyvolávat bolestivé reakce na UV záření. Furocoumariny jsou odstraněny z esenciálního oleje birektifikací a lze používat k masážím v rostlinným olejích, do rozprašovače, antidepresivní a zbavuje pachy nejen po domácích mazlíčcích , ale i kuřácích.

Borovice na čistění plic od hlenu, vhodný při potížích s ledvinami, účinný při zánětu močových cest

Brazilský pomeranč - sluníčkový olej, pozitivita, nadhled a dobrá nálada

Cedrove dřevosymbol hojnosti a síly, vhodný na mastnou plet, na léčbu zánětu močových cest a kašle

Citron bez furocoumarinu- má výborné desinfekční, antibakteriální, antivirové a tonizační účinky, používáme při bolestech v krku ( koloktání ), žaludku. Na vnitřní užití doporučuji citron supreme.

Citronela - antiseptický a dezinfekční olej, má výborné antibakteriální vlastnosti, proti nadýmání, zmírňuje žaludeční nevolnost a působí proti střevním kolikám. Výborný repelent.

Citronová tráva - zvyšuje flexibilitu pokožky,  zmírňuje bolesti hlavy, zvyšuje soustředění, pomáhá při přepracování.

Copahu - úžasný proti bolesi, migréně, doporučuji při plísňovém onemocnění na nohou či nehteh na rukou či nohou, skvělá esence proti stárnutí pleti.

Cypřiš - Cypřišový olej pomáhá omezovat pocení ( obzvláště nohou ) a v orientálním lékařství se používal hlavně k oživení a regulaci krevního oběhu. Díky své schopnosti harmonizovat krevní oběh je cypřišový olej důležitým prostředkem při menstruačních obtížích. a léčbš křečových žil.  Má také velmi výrazné psychologické účinky.

Černý pepř - afrodiziakální a stimulující esenciální olej. Zahřívá psychiku a pomáhá spojit se životem při pocitu odcizení. Pokud mísíte tento olej - max. 3 kapky s rozmarýnem, bazalkou či květinami.

Eucalyptus - skvělý při nachlazení a chřipce, při léčbě oparů a plísní na nohou, dobrý repelent proti hmyzu, čistí mysl, oživuje náladu.

Fenykljedná se o jemný zeštíhlující prostředek ( má depurativní účinky ), velice účinný detoxikační olej, slouží k odstranění vody z těla, při léčbě delulitidy a vody, vhodný pro lidi se sklonem k přemýšlení a neustálému analyzování situace.

Galbanum - výtečná detoxikující esence, čistí žaludek,  zrychluje cirkulaci krve, lymfy, antiparazitikum, působí proti stárnutí pokožky a bělí pokožku obličeje.

Geránium - Esence léčí horkost a záněty, uvolňuje nervy a zklidňuje stavy úzkosti. Jeho protizánětlivé účinky mohou být srovnávány s levandulí, či heřmánkem. Geránium je vhodné při kožní infekciuvolňuje mysl, konejší vzrušení, odstraňuje frustraci a podrážděnost. 

Grapefruit - esence nabízí  močopudné účinky, zbavuje tělo vody a odbourává tuky. Čistí krev a proto jej lze využít při revmatických bolestech zejména horké povahy, kdy se bolest kloubů mísí s otokem a pocitem pálení . Dobře čistí pleť, můžeme jej využít na mastnou pokožku při léčbě akné a rozsáhlých skvrnách ve směsi s rostlinným olejem z Kamélie ( Camelia oleifera ).

Hřebíček - podporuje játra, pomáhá při zažívání, kontroluje hladinu cukru v krvi, léčí záněty zubů, zlepšuje zažívání, podporuje imunitní systém

Jasmín sambac- Podporuje srdce, zklidňuje nervy, snímá napětí a povznáší Mysl. Jedná se o nejúčinější olej používaný při odstraňování nervové úzkosti, netrpělivosti a deprese. Jasmín je silné afrodiziakum a sexuální tonikum.

Kadidlo - Hlavní oblastí působení kadidla je nervový system, uvolňuje a revitalizuje. Je důležitým antidepresivním olejem. usnadňuje vykašlávání, prohlubuje dýchání a uvolňuje úzkost. Napomáhá mysli se koncentrovat. Na každodenní úrovni je vhodný při stavech duševního neklidu, rozrušení 

Kardamom- nejlepší posilující olej, zvyšuje cirkulaci krve, doporučujeme při nervovém vyčerpání, depresi a psychické únavě. Lze mísit s růžovým dřevem, cedrem, patchouli a citrusy.

Kmín - stimuluje zažívání a posiluje mysl. Je určen k uklidnění břišních křečí, na poruchy trávení, nevolnosti. Pro tyto účely jej lze míchat s olejem z fenyklu, pomeranče a majoránky. Pomáhá předcházet kumulaci hlenu. Posiluje energii slinivky a sleziny.

Koktejl ochrany a uzemnění - Koktejl Ochrany a uzemnění je směs BIO esenciálních olejů - vetiver, santálové dřevo, levandule, citron, patchouli a ylang. Tato směs je hřejivá relaxační, uvolňující a hluboce uklidňující, která díky spojení účinkům esenciálních olejů jemně pohladí vaše smysly a tělo. Olej z vetiveru uklidňuje hyperaktivní mysl, naplňuje nás pokojem a smyslem pro sounáležitost. Ylang ze sebe uvolňuje tropické slunce a uvádí nás do sladkého a pokojného ráje. Santálové dřevo osvobozuje naši mysl jako tvořivý zdroj. Levandule vyvolává klid a vyrovnanost. 

Koktejl Ranní pokušení - Směs BIO esenciálních olejů,  optimistických citrusů a sladkého afrodiziakálního ylangu Vás uvítá do nového dne, nabije pozitivní energií. Antiseptický a odvodňující citron, regenerační a optimistický pomeranč, něžná a jemná mandarinka, která Vám umožní se spojit s vlastním vnitřním dítětem, to vše je doplněno sladkým pozdravem tropického ráje evokující klid, otevírající mysl k vyjádření radosti a potěšení - ylangem. Úžasný vstup do nového dne.....

Koktejl Ženská Svůdnost - Uzdravující afrodiziakální směs BIO esenciálních olejů, směs ženskosti, uklidnění a navození smyslného uvolnění. Heřmánek uvolňuje napětí přehnaných tužeb našeho ega, nelibost a deprese. Heřmánek nám pomáhá opouštět pevná očekávání, učí nás ochotně přijímat pomoc a podporu ostatních. Šalvěj upevňuje mysl, rozptyluje iluze, je očistná a inspirativní, ideálně uvolňuje napětí. Celá směs je dokončena afrodiziakálním ylangem, jenž uvolňuje zábrany a probouzí ohnivou vášeň. Otevřete své srdce a smysly......

Koriandr - povzbuzuje trávení, povznáší duši a podněcuje tvořivost. Lze využít při léčbě mentální anorexie.

Levandule Maillete - Levandule uleví od bolesti hlavy, nastoluje harmonii aury a vyrovnává energii čaker. Levandule má schopnost zklidňovat a stabilizovat srdce. Uvolňuje napětí, odstraní frustraci a podrážděnost. navozuje pocit klidu a vyrovnanosti  a je to dobrý antidepresivní olej.

Majoránka - Hlavní schopností oleje je posilovat a uvolňovat. Uklidňuje, utěšuje, je hřejivá a pečující. Má velmi výrazné protikřečové a analgetické vlastnosti. Lze ji použít při menstruačních bolestech, svalové ztuhlosti a nervových křečích. Pomáhá uklidňovat přehlcený mozek, emocionální touhy a podporuje schopnost sebenaplnění. Esenciální olej majoránky v nás objevuje skrytou sílu a vytrvalost.

Mandarinka bez furocoumarinů - Je jedním z nejbezpečnějších esenciálních olejů vhodná pro děti a těhotné ženy. Povzbuzuje náladu a ukliňuje. Mandarinka smíchaná s levandulí a neroli v meruňkovém oleji se používá od 5. měsíce těhotenství až do porodu. Snižuje tvorbu strijí.  Má jemné hypnotické účinky, díky nimž pomáhá vypnout přetaženou mysl a navodit klidný spánek

Mrkvové semínko - pomáhá pleti vypadat mladě a zdravě, úžasná antioxidant, lze využít při menstruačních bolestech, stimuluje funkci mozku a nervů, podporuje hormonální systém, zrychluje metabolismus, pomáhá tělo čistit od toxických látek.

Myrha - bystří vědomí. Pro své svíravé účinky je indikována na chronické průjmy a vaginální výtoky. Myrhový olej má antibakteriální, protiplísňové a protizánětlivé účinky. Olej z myrhy jemně zkliňuje nervový systém stejně jako kadidlo působením na slinivku a slezinu. Harmonizuje naši mysl. 

Neroli  - Jedná se o nejlepší olej společně s růží, levandulí a meduňkou na uklidnění  a stabilizaci srdce a mysli. Pomáhá uvolňovat duševní a emocionální napětí, nervové deprese a chronické i akutní stavy úzkosti. Nerolový olej vštěpuje klid a sílu, pomáhá uvolnit potlačené emoce. Tímto olejem můžeme léčit různě hluboké emocionální rány a bolesti.

Patchouli - Je to protizánětlivý olej, který má desinfekční účinky a je vhodný pro lidi s nedostatkem energie. Tento olej  je užitečný při ochablé imunitě, kdy přepracovanost a chronická úzkost vedou k náchylnosti k infekcím. Olej z patchouli působí psychologicky tak, že harmonizuje intelekt, uzemňuje a stabilizuje mysl vyčerpanou nadměrným přemýšlením a rozebíráním starostí. Patchouli je uvolňujícím afrodiziakem, podobně jako olej z jasmínu nebo ylangu. Může pomoci těm, kdo trpí impotencí, frigiditou a sexuální úzkostí.

Růže - Růžový esenciální olej uklidňuje nervové napětí, potlačuje úzkost, beznaděj, zármutek, deprese. Harmonizuje, zlepšuje náladu. Stahuje cévy, zastavuje krvácení, stimuluje menstruaci, tlumí premestruační syndrom. Růže čistí dělohu a uoňuje. Nevhodná v prvních měsících těhotenství. Dobře působí na hojení zánětu spojivek, je účinný proti nespavosti, nevolnosti.

Santál bílý - je vynikající při střevních a genitourinárních chorobách, vaginálních výtoků. Lze jej též efektivně využít při vzrušených emocionálních stavech vedoucím k bolestem hlavy, nespavosti a nervového vyčerpání.

Skořice - velice stimulující a zahřívací esenciální olej, účinný při infekcích, vhodný při melancholii, depresi a nedostatku životní síly. Používejte velmi opatrně do koupele max. 1%.

Vetiver -  je znám pro své protizánětlivé, antiseptické, sedativní, tonizační a afrodiziakální účinky.
Pochází z Indie, kde je používán i do parfémů, jídla a nápojů.
Získává se destilací z kořene trávy Vetiveria Zizanoides a má krásnou zemitou vůni, jenž má chladící efekt pro tělo a mysl.

Yzop  velmi pozitivní účinek na plíce, prospívá lidem s nízkou vitalitou nebo dýchavičností, zvyšuje imunitu, pomáhá předcházet opakovaným nachlazením a chřipkám, yzop má močopudný účinek, posiluje slezinu a slinivku, je vhodný pro jedince, kteří  podléhají negativním vlivům okolí a jsou velmi citliví.

Zázvor - je antiseptický, protizánětlivý, stimulující, afrodiziakální, ale především pomáhá při léčbě žaludečních problémů. Jeho využití najdeme i při dýchacích obtížích a menstruační nerovnováze.